Jóga v Biorezoně

Titulní stránka / Aktuality / Jóga v Biorezoně

V Biorezoně nově naleznete kurzy Jógy, meditace a víkendové workshopy. Více naleznete zde.

SOMATICKÁ JÓGA
Lektorka: Petra Plašilová

Jednotlivé lekce jsou napojením na proud přítomnosti, vlastní rytmus pohybu, dechu a pocitů. Někdy cvičíme dynamicky, někdy se zaměříme na pomalý a plynulý pohyb, někdy se ponoříme do detailů asány. Každou asánu lze přizpůsobit s ohledem k možnostem našeho těla, a tak používáme pomůcky (bločky, pásky atd.). Začínáme a končíme relaxací, která hluboce ovlivňuje nejen tělesné orgány, ale i nervový systém a psychický stav a zlepšuje kvalitu života. Cílem je napojení na sebe, abychom se cítili ve vlastním těle svobodně a radostně. Lekce na sebe navazují svou náročností a postupně se učíme, jak být v ásaně, dechové techniky, relaxační a meditační techniky mindfullness.

 • Pondělí 14:30 – 16:00 nebo 17:30 – 19:00
  • délka: 9. září 2019 – 27. leden 2020,
  • cena: 3400,- ( s 5% slevou 3200,-)/ 17 lekcí
  • necvičí se: 28.10, 16.12., 23.12., 30.12.
 • Středa 8:15 – 9:45
  • délka: 11. září – 29. Leden 2020,
  • cena: 3400,- ( s 5% slevou 3200,-)/ 17 lekcí,
  • necvičí se: 30.10, 18.12., 25.12., 1.1.
 • Čtvrtek 18:45 – 20:15
  • délka: 5. září 2019 – 30. leden 2020
  • cena: 3400,- ( s 5% slevou 3200,-), 17 lekcí
  • necvičí se: 3.10, 19.12., 26.12., 2.1.

Přihlášky:
Tel. +420 731 523 576, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.somayoga.cz


JÓGOVÁ TERAPIE
Lektorka: Petra Plašilová

V jógové terapii využívám přístup speciální jógy pro fyzicky nebo psychicky traumatizované lidi. Cvičení je zaměřené na zdravotní aspekty s ohledem na zranění nebo nemoci. Je bez fyzické asistence (bez opravování instruktorem). Učíme se techniky, které podporují seberegulaci a nastartování regeneračních mechanismů těla (zdravé pohybové vzorce, jemné a vědomé pohyby, léčivé dechové techniky, mantry, imaginace).

 • Čtvrtek 17:30 – 18:30
  • délka: 5. září 2019 – 30. leden 2020,
  • cena: 2500,- ( s 5% slevou 2350,-), 17 lekcí
  • necvičí se: 3.10, 19.12., 26.12., 2.1.

Přihlášky:
Tel. +420 731 523 576, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.somayoga.cz


JIN JÓGA
Lektorka: Irena Dorňáková

Jin jóga se liší od běžně známých jangových  lekcí, kde zapojujeme především svaly, svou tichostí, klidem a respektem k potřebám vlastního těla…

Pracujete přímo skrze pozice s energetickými drahami těla neboli meridiány. Zároveň prohlubujete praxi meditačních technik.
Praxe jin jógy má kořeny ve starověké józe a taoismu. Jin jóga oslovuje především jinové časti těla, což jsou ty části, které leží nejblíže vnitřnímu jádru kosti, pojivové tkáně a klouby.
Praxí jin jógy se prohlubují nejen vaše zkušenosti s jógou obecně, ale upínáte svou plnou pozornost na plynulý dech.
Učíme se pozorovat změny fyzické i psychické v závislosti na části těla, na které v určité pozici působíte.
Energeticky čistíme a podpoříme tok energie čchi neboli „prány“ procházející oblastí pánve a zad. Jóga obecně navrací naši celkovou „plnost“ – vyrovnává naši přirozenou jin a jang stranu. Při výdrži v pozicích bez pokusů cokoliv měnit, za souběžného přijímání sebe sama takových, jací jsme, začneme vnímat jinové části své bytosti. Potřeba věci měnit vede člověka k posuzování a obviňování a odvádí ho od dokonalosti přítomného okamžiku.

 • Pondělí, 19:15– 20:15 
  • Termíny: 9. září 2019 – 16. prosince 2019
  • Cena: 170 Kč, otevřené lekce
  • Necvičí se: 28.10

Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel: 774 879 572, případně osobně na lekci.


HATHA JÓGA 
Lektorka: Irena Dorňáková

Na hodinách Hatha jógy se naučíme:
– Pozdrav slunci a různé sestavy ásan a polohové skupiny, které působí specifickým způsobem nejenom na fyzické tělo, ale i na psychiku. Pracujeme s pomůckami a učíme se naslouchat svému tělu. 
– Zvládnutí dechových technik, správné držení těla, relaxační, koncentrační a částečně i meditační techniky.
– Zbavíme naše tělo nečistot nahromaděných vlivem špatné životosprávy, povrchního dýchání a jistých dispozic, s nimiž se člověk již rodí. Jednotlivé svalové partie se zpevní, naše tělo bude pružné a naučíme se pracovat s naší myslí, zlepší se koncentrace a budeme se lépe vyrovnávat s nástrahami života.

 • Úterý, 18:00 – 19:00 
  • Termíny: 10. září 2019 – 17. prosince 2019
  • Cena: 170 Kč, otevřené lekce

Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel: 774 879 572, případně osobně na lekci.


INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ, CVIČENÍ PRO PÁRY ČI DVOJICE 
Lektorka: Eliška Jarošová

 • Připravovány na míru a zcela přizpůsobené potřebám jednotlivce/dvojice
 • Obsah lekce na přání klienta – zdravotní cvičení, jóga, posilování s vlastní vahou těla, frekvenční cvičení…
 • Cviky na posílení, protažení a uvolnění celého těla
 • Zlepšení fyzické kondice, stability i celkové mobility
 • Dechové techniky, využití pomůcek, relaxace…

Přihlášky: tel. +420 775 104 740, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ  – skupinové lekce
Lektorka: Eliška Jarošová

 • Vhodné pro všechny věkové skupiny, začátečníky i pokročilé – bez ohledu na konstituci a aktuální kondici
 • Zpevnění ochablých svalů, vyrovnání svalových dysbalancí, zmírnění zdravotních obtíží s pohybovým aparátem, zlepšení pohybových stereotypů, koordinace, správné držení těla, nácvik dechových technik, radost z pohybu
 • Využití pomůcek – míčky, overbally, Thera bandy, válce …

každé Úterý, 10:00 – 11:00, jednotlivý vstup 150 Kč / lekce

Přihlášky: tel. +420 775 104 740, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


GRAVID JÓGA – jóga pro těhotné
Lektorka: Eliška Jarošová

 • Vhodné pro nastávající maminky od druhého trimestru (v prvním trimestru cvičení nedoporučujeme, pouze v případě, že je žena na sport zvyklá a to na vlastní zodpovědnost)
 • Snadný, nenáročný průběh
 • Soubor technik, jak pracovat s tělem v těhotenství – zklidnění, koncentrace, naladění na miminko
 • Protažení, uvolnění napětí, posílení vhodných svalových skupin
 • Lekce jsou vhodné pro ženy i bez předchozí zkušenosti s jógou

každé Úterý, 11:15 – 12:15, jednotlivý vstup 150 Kč / lekce

Přihlášky: tel. +420 775 104 740, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


JÓGA PRO DĚTI
Lektorka: Jana Suldovská

Začala jsem cvičit se svými dětmi. Dcera potřebuje zklidnit a syn naopak. Po této zkušenosti jsem začala cvičit jógu s dětmi na základní škole.

Naše děti totiž žijí v uspěchaném světě vytížených rodičů, stresu ve škole, videoher, nákupních středisek a závodních sportů. Obvykle si o těchto vlivech nemyslíme, že by pro naše děti byly nějak zvlášť stresující, ale často jsou. Rychlé tempo života našich dětí může mít velký vliv na jejich vrozenou radost, a obvykle ne k lepšímu.

Jóga může pomoci čelit těmto tlakům. Když se děti naučí techniku relaxace a vnitřního naplnění, mohou překonávat životní překážky s mnohem větší lehkostí. Jóga v raném věku podporuje sebeuvědomění pomocí fyzické aktivity. Jóga není soutěží – není zde vítěz ani poražený. Podpora spolupráce a soucitu – místo opozice, je pro naše děti velmi přínosná.

Dětská jóga – pro děti 5 – 7 let

 • Úterý 16:00 – 17:00
 • Termíny: 10. září 2019 – 28. leden 2020
 • Cena 2 500,-


Dětská jóga -pro děti 8 – 11 let

 • Čtvrtek 16:00 – 17:00
 • Termíny: 12. září 2019 – 30. leden 2020
 • Cena 2 500,-

Přihlášky:
Tel. +420 724 335 072, mail: //www.rezona.cz/kurzy/Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." style="box-sizing: inherit; background-color: transparent; color: rgb(154, 198, 60); text-decoration: none; transition: all 0.3s ease 0s;">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE podle Dinah Rodrigues 
Lektorka: Romana Voženílková

Hormonální jógová terapie (HJT) je speciální sestava cviků vytvořených brazilskou psycholožkou a jógovou terapeutka Dinah Rodrigues (92), která vystudovala mimo jiné filozofii a psychologii na univerzitě v Sao Paulu.  Dinah při tvorbě a zdokonalování všech tří sestav cviků (sestavy pro ženy, muže a diabetiky) spolupracuje s lékaři a dalšími odborníky. HJT prokazatelně ovlivňuje a zlepšuje a léčí typické ženské zdravotní obtíže a celkové zdraví žen, zvyšuje pružnost a ladnost těla, posiluje plíce, srdce i klouby, detoxikuje celý organismus, působí na pleť, vlasy a uvádí Vás do větší psychické pohody a klidu.

Jedná se o přírodní léčbu, která vychází z hatha jógy, tibetských technik práce s energií a kundalini jógy a během níž dojde v průběhu cvičení ke zmírnění a postupnému odstranění potíží, jako například: předčasná menopauza, symptomy spojené s menopauzou (návaly horka, nespavost, podrážděnost, nízké libido, bolesti hlavy a migrény, urogenitální suchost aj.), premenstruační syndrom, polycystické vaječníky, neplodnost, deprese, nedostatečná činnost štítné žlázy, osteoporóza, panický syndrom, syndrom karpálního tunelu, snížení paměti, lámavé nehty, suchá pleť a akné, padání vlasů a další.

 HJT vyléčí a zmírní existující obtíže, ale slouží i jako účinná prevence a je doporučena ženám již od 35. roku v důsledku začínajícího poklesu ženských hormonů a v případě těchto potíží:

 • menopauza a s ní spojené symptomy (návaly horka, suchost sliznic, snížené libido, poruchy spánku, podrážděnost, deprese, výkyvy nálady, snížení paměti, ztráta vitality, migrény a bolesti hlavy, bolesti kloubů, přibývání na váze a změny v rozložení tukových zásob v těle aj.), což znamená tedy ztrátu kvality života po dlouhou dobu
 • menopauza a její doprovodné projevy způsobené nízkou hladinou ženských pohlavních
  hormonů (osteoporóza, vysoká hladina cholesterolu a kardiovaskulární problémy)
 • neplodnost  způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v oblasti pánve
 • premenstruační syndrom (PMS)
 • vynechávání menstruace z fyzického či psychického důvodu, nepravidelnost cyklu, ztráta
  ovulace
 • polycystické vaječníky, cysty na vaječnících
 • inkontinence
 • problémy se štítnou žlázou (zejména nedostatečná činnost štítné žlázy)
 • padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť, akné
 • syndrom karpálního tunelu
 •  HJT NENÍ vhodná v těchto případech:
  • těhotenství
  • velmi pokročilá endometrióza
  • rakovina prsu
  • krátce po hysterektomii (cvičit můžete cca 6 týdnů po zákroku)
  • srdeční potíže
  • nespecifikované bolesti břicha
  • krátce po operacích
  • pokročilá osteoporóza (hrozí-li zlomenina kosti)

V těchto případech je vhodné poradit se osobně s lektorkou HJT.

Hormonální jóga pro ženy je sestava jednoduchých cviků, které aktivují specifické žlázy, vyrovnávají hladinu ženských hormonů a tím zlepšují fyzické i mentální zdraví žen.
Po absolvování semináře Vám pravidelné cvičení doma zabere jen 30 minut.

 • Středa, 18:45 – 19:45
 • Termíny: 18.9.-13.11.
 • cena 2 800,- (8 lekcí)

Přihlášky
Tel. +420 737 215 611, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.romiyoga.cz


ZDRAVÁ JÓGA 
Lektorka: Romana Voženílková

Praktikováním ZDRAVÉ JÓGY již po několika měsících pravidelného cvičení snadno rozpoznáte, že se Vaše pohybové stereotypy změnily, postupně dochází ke svalové harmonii, bolest ustupuje. Zlepší se proudění energie a zvýší se tak účinek cvičení. Právě to je tak úžasné, jak se naše tělo mění.

 • Pátek, 8:00 – 9:30
 • Termíny: 13.9. – 17.1.
 • cena 3 450,- (15 lekcí+1 zdarma)

Přihlášky: 
Tel. +420 737 215 611, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.romiyoga.cz


HATHA JÓGA s pomůckami
Lektorka: Jitka Bařinková

Jóga s pomůckami využívá prvky jógy dle B.K.S. Iyengara a principy Spirální dynamiky. Je důsledně propracovaná s ohledem na tělesnou a pohybovou realitu dnešního člověka. V pozicích je zdůrazněno správné postavení různých částí těla tak, aby jednotlivě i jako celek fungovaly co nejlépe. K dosažení maximálního účinku pro cvičící jakékoli úrovně pokročilosti využívá různé pomůcky (bločky, popruhy, válce…). Soustředěnou pozorností do vlastního těla se během cvičení tělo propojuje s myslí; toto propojení si pak můžeme odnést do běžného života.

Jádrem Spirální dynamiky je trojrozměrná spirála – základní stavební princip v přírodě i v anatomii a pohybu lidského těla.

 • Středa, 20.00 – 21.00
 • Termíny: 11.9.2019 – 29.1. 2020
 • Cena 2 700,- Kč , (17 lekcí)
 • Necvičí se: 30.10., 6.11., 25.12. a 1.1.2020

Přihlášky: 
Tel. +420 608 066 971, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


MEDITACE
Hanka Půlpánová

Propojení pohybu, tance, dechu, hlasu a klidu… To jsou aktivní OSHO meditace.

První části meditace rozhýbou tělo, rozproudí energii a pomohou Vám odpojit se od myšlenek, abyste v druhé části mohli zažít klid mysli a meditaci… Odpočinek a relaxace na konci vám dovolí zážitek ukotvit v těle a odcházet budete klidní, usměvaví a vycentrovaní…

Tyto meditace nevyžadují žádné taneční dovednosti či kroky.o) Meditace jsou vhodné pro muže i ženy.

OSHO aktivní meditace byly vyvinuty indickým mistrem OSHEM a přináší tak moudrost Východu do západní civilizace.

Termíny:

 • 17.9. 2019 – OSHO Kundalini meditace
 • 15.10. 2019 – OSHO Nataraj meditace
 • 19.11. 2019 – OSHO Kundalini meditace
 • 17.12. 2019 – OSHO Chakra dance
 • 21.1. 2020 – OSHO Kundalini meditace 

Co sebou: šátek na oči (důležité), teplé ponožky, pohodlné oblečení na tanec, případně náhradní oblečení, láhev s vodou.

Cena: 300,- Kč

Přihlášky:
Tel. +420 724 048 845, //www.rezona.cz/kurzy/Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." style="box-sizing: inherit; background-color: transparent; color: rgb(154, 198, 60); text-decoration: none; transition: all 0.3s ease 0s;">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.moudrostzeny.cz


WORKSHOPY MOHENDŽODÁRO 
Hanka Půlpánová

 • má blahodárné účinky na tělo i duši – ozdravné, zkrášlující a omlazující jógové asány a meditace z Indie
 • pomáhá posílit dráhu ledvin a uzdravit ženské pohlavní orgány
 • součástí mohendžodára jsou i OSHO aktivní meditace, léčebný tanec, ženský kruh a sdílení – to vše nás vede zpět k sobě, do těla a podporuje ženskou energii v nás
 • aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a stimuluje tvorbu ženských hormonů – blahodárné při plánovaném těhotenství.o)
 • pomáhá ženám odhalit jejich dary, propojit se zcela se svým tělem, podporuje v ženách ženskou energii a pracuje s emocemi a intuicí
 • při pravidelném cvičení posiluje pánevní dno, vhodné při poklesu pánevního dna po porodu či z důvodu hormonální nerovnováhy
 • pomáhá při bolestivé či nepravidelné menstruaci nebo při gynekologických zánětech
 • pro radost, zdraví a krásu – bude to na vás vidět i cítit!
 • naučíte se rozvádět energii z pánve do celého těla a oživovat, uzdravovat a milovat své tělo – tím se zkvalitní a prohloubí prožitek milování
 •  pro ženy všeho věku… v každé fázi menstruačního cyklu

5 sobotních setkání v kruhu žen:

 • 5.11.2019 – 1. asána: Příběh ženství – Vnitřní krása ženy
 • 30.11.2019 – 2. asána: Vnitřní zrak – Intuice
 • 30.11.2019 – 3. asána: Pohled do Vesmíru – Pravdivé emoce
 • 21.12.2019 – 4. asána: Šťavnatá jóni – Zdravá sexualita
 • 11.1.2020 – Závěrečný rituál: Spojení 4 asán do Mateřského okruhu

Co sebou: šátek na oči (nutné), teplé ponožky, ideálně sukni či šaty, svačinu, pití. K dispozici je kuchyňka pro přípravu či ohřátí jídla

Cena: 4.500,- Kč za cyklus. Při platbě do 15.9.2019 sleva na 4.200,- Kč

Přihlášky
Tel. +420 724 048 845, //www.rezona.cz/kurzy/Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." style="box-sizing: inherit; background-color: transparent; color: rgb(154, 198, 60); text-decoration: none; transition: all 0.3s ease 0s;">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.moudrostzeny.cz


UKÁZKOVÉ HODINY / PŘEDNÁŠKY 
Hanka Půlpánová

ÚTERÝ 24.9. 2019 19:15 – 21:15

Přihlášky
Tel. +420 724 048 845, //www.rezona.cz/kurzy/Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." style="box-sizing: inherit; background-color: transparent; color: rgb(154, 198, 60); text-decoration: none; transition: all 0.3s ease 0s;">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.moudrostzeny.cz

Používáme cookies na naší webové stránce, abychom přizpůsobili naše webové stránky vaším zájmům a preferencím.