Jak z bludného kruhu zánětů dýchacích cest

Titulní stránka / Blog / Jak z bludného kruhu zánětů dýchacích cest

Článek v časopisu Nová Regena, autor Denisa Michálková

Odhalte nepřítele č. 1 EB virus

Při práci na detoxikaci celých rodin se setkávám s chronickými potížemi v oblasti horních cest dýchacích, zejména krčních mandlí, nosních mandlí, a chronickými záněty v oblasti dutin nosních, vedlejších dutin ušních, ale i s oslabením hrtanu a průdušek.

Jako zásadní příčina imunodeficitu v těchto oblastech je infekce EBV a její dlouhodobý vliv na lymfatické uzliny. Po prodělané infekci dochází k opakovaným či trvalým zánětům krčních mandlí, nosohltanu a ke zvětšení nosních mandlí. Imunita je nejvíce oslabena prvních 6 měsíců po odeznění akutní fáze nemoci.

Nová Regena 4/2018:

Ničivá symbióza

Virus se na nás dokonale adaptoval a naopak, člověk se dokonale přizpůsobil jeho přítomnosti. Proto EBV zdravému člověku nemusí nijak významně škodit, a tak se nekontrolovatelně šíří. Snadno se nakazíme jak v rodině, tak v kolektivu. Jde o kosmopolitní virus nacházející se na celém světě, a nejen to. Více než 95 % lidí se s tímto virem během života nakazí. Děje se tak v důsledku specifických vlastností EBV, hlavně jeho schopností vyvolávat skrytou infekci. Tuto vlastnost má celá skupina herpetických virů (od latinského herpes = plíživý). Kromě EBV do této skupiny patří například virus Herpes simplex – původce oparu, cytomegalovirus, virus varicella zoster – původce pásového oparu a planých neštovic, lidský herpesvirus 6, který vyvolává roseolu, dětskou šestou nemoc a celá řada dalších.

Za co může

EBV Akutní stav při napadení EBV – tedy infekční mononukleóza – má příznaky podobné angíně: v akutním stadiu jsou zvětšené lymfatické uzliny, člověk pociťuje malátnost, únavu, bolesti svalů a kloubů, nevolnost a má horečku, zvětšenou slezinu a játra. V krvi jsou zvýšené leukocyty a hodnoty jaterních testů. Při nasazení antibiotik příznaky neustupují a objevují se alergické reakce. Akutní fáze trvá 7–10 dní a pak sama odeznívá. Příčinou onemocnění je příliš bouřlivá reakce organismu na první kontakt s EBV. Tvoří IgM a IgA protilátky proti EBV ve vysoké hladině a často následně přetrvávají ještě několik týdnů či měsíců po odeznění onemocnění. Při reaktivaci infekce dosahují tyto protilátky jen nízkých hladin nebo se vůbec netvoří. EBV může vyvolat nebo zhoršovat řadu autoimunitních chorob včetně alergií a ekzémů, ale také je téměř vždy přítomen u vážných poruch krvetvorby a poruch tvorby protilátek. V tomto případě je EBV jako příčina hůře odhalitelný pro klasickou medicínu, proto se používá test stanovení hladiny virové DNA v krvi.

Důležité krční mandle

Krční mandle jsou zakončením lymfatických cest a jsou spolu s nosní sliznicí a mandlemi důležitou součástí naší obrany proti virům a bakteriím. Průnikem infekce přes tyto vstupní brány do těla se aktivuje poplach v lymfatických uzlinách a bílé krvinky jdou do boje hned v místě výskytu infekce. Co se ale stane poté, co tyto krční uzliny obsadil EBV virus? Přímo infikuje některé složky imunitního systému a mění jejich vlastnosti. Pokud jsou některé z bílých krvinek poškozeny v důsledku virové infekce, vede to k poruše celého systému a nějaký čas trvá, než je jeho rovnováha znovu obnovena. Proto je infekční mononukleóza často provázena dlouhým obdobím rekonvalescence, pro něž je typická nižší výkonnost organismu, zvýšená únava, zvýšená náchylnost k jiným infekcím nebo k alergickým reakcím.

Příběhy z praxe

Akutní EB virus

Na telefonu mám zoufalou maminku se 4letou Terezkou, jede s ní od doktora. Terezku bolí v krku, má 40° horečku a lékař jí oznámil, že jde o EBV, a poslal je domů. Maminka byla dcerou mé klientky, která k nám docházela na detoxikaci plazmovým generátorem. Úplně schvácenou a spící holčičku tenkrát přivezla do Biorezony. Pustili jsme plazmový generátor RPZ 14 s frekvencí 201 kHz na 15 minut, potom také rozsah frekvencí na detoxikaci 6 až 12 Hz s posunem na jednu hodinu a známých 10 Hz na 10 min., a nakonec jako poslední (a  to dáváme vždy) ledviny na 624 až 626 Hz. Už v průběhu plazmování horečka začala klesat a Terezce se výrazně ulevilo. Měli jsme všichni velkou radost, ale pro jistotu jsem ještě doporučila užívat biominerály na posílení imunity Ferr Phos a Kali Mur na posílení odolnosti sliznice dýchacích cest a také přírodní vitamin C rozpuštěný ve vodě po lžičkách 5x denně, celkem 2 gramy za den. Druhý den jsme posílili imunitu Bicom detoxikací a další den maminka hlásila, že Terezka už je bez horečky i bolesti v krku.

 

Příběh šestileté Johanky se šťastným koncem

Johanka během posledního roku prodělala několikrát zánět krčních mandlí, chronicky ji vytékal sekret z nosu, prodělala spálu a pneumokokovou infekci s následným zápalem plic a za sebou měla pro tyto potíže v posledním roce pětkrát antibiotika. Stěžovala si na občasné bolesti ouška a krku, nohou a bříška. Rodiče dále pozorovali bledost v obličeji, dlouhodobé zduření krčních uzlin někdy spojené s otokem obličeje, nechuť k jídlu, neprospívání – nízkou hmotnost, únavu, nezájem o sportovní aktivity, zhoršení spánku, časté noční buzení, úzkosti, ale také plynatost, nafouklé bříško, někdy i zapáchající stolici s občasnými projevy průjmu a k tomu ještě afty a opary. Lékařka vždy zjistila v kultivaci streptokok v dutině nosní a krku. Krevní testy vykázaly vyšší CRP. Lékaři doporučovali odstranit krční mandle, neboť byly zvětšené a objevovaly se na nich čepy. Při vstupní analýze Oberon jsem zjistila chronické oslabení těla virem EBV, akutní streptokokovou infekci v celém těle, velmi oslabené lymfatické cesty zejména v krční oblasti a hrudní lymfě. Streptokoková infekce navíc oslabovala srdeční sval a Streptococcus mitis se nacházel v zubech, kostních strukturách a svalových buňkách, i trávicí soustavě. Ve střevním systému byly roupy dětské. V Johančině těle byly přemnožené plísně, zejména rodu candida, trychophyton, penicillinum. Ale zásadní byl v tomto případě Herpes simplex, kterým trpěla i maminka, a také jeho pravděpodobný krevní přenos na dítě v prenatálním vývoji. Dokola nasazovaná antibiotika nebyla schopna trvale eliminovat tento stav a dítě se točilo v bludném kruhu nemocí a oslabení.

Dohra domácí péče

Po analýze jsme vytvořili dávky přesných frekvencí a nahráli je do plazmového generátoru. Rodina si odvezla přístroj na 14 dnů domů a já doporučila tyto dávky pustit všem členům rodiny, aby nemohlo dojít k reinfekci. Zajímavou dohru měla domácí péče. Tatínek, který na vyšetření nebyl, ale pustil si dávku s rodinou, doma hlásil, že ho přestala bolet kolena a maminka kromě odstranění svých potíží s herpesem byla nadšená, že se chrápání jejího může výrazně ztišilo a ona se teď v klidu vyspí. A co Johanka? Po vyčištění zátěží se jí výrazně ulevilo, pár dnů ještě smrkala a vykašlávala, ale už druhý den lépe jedla a měla lepší náladu.

Kam vede chronický zánět

Devatenáctiletá slečna přišla s maminkou na analýzu s tím, že už si s ní doktoři neví rady. Opakované infekce v krčních mandlích, na které antibiotika nezabírají, a bludný kruh únavy a bolestí krku, zhoršení ekzému a bolesti kloubů, hlavy a očí. Nešťastnice mě informovala o všech těch opakovaných antibioticích, paralenech a potravinových doplňcích, které bere pořád dokola a potíže se pořád vrací. Proto jí doktor nasadil Pendepon v injekcích, na který docházela do pražské Nemocnice Na Bulovce. Když ani ten nepomohl a lékař opět vykultivoval streptokoky, doporučili dívce odstranění krčních mandlí. Už v průběhu analýzy mi vycházelo, že „za to může EBV“. Když jsem to řekla, maminka nadskočila na sedačce: „Vždyť ten jsem si léčila na podzim a neměla jsem takové opakované záněty jako moje dcera.“ Pak jsme zjistili, že Katka byla před půl rokem na očkování proti rakovině děložního čípku a právě to zanechalo oslabení v imunitě právě proti ostatním herpetickým virům a bakteriím. Příčinou jejích potíží byly akutní rod Streptococcus mitis, anginosus, pyogenes a také stafylococcus aureus. Ale co bylo zajímavější, kromě oslabení virem EBV se ve výsledcích také objevovala infekce amébami a schistostomou – ta je známá jako krevnička, která se objevuje často v souvislosti s  opakovanými infekcemi i  horních cest dýchacích, a to jak u dospělých, tak u dětí.

Co pomohlo

Celou tuto snůšku škůdců jsme odstranili pomocí přesných frekvencí plazmovým generátorem RPZ 14. Po dávce na druhý den došlo k uvolnění toxinů, na které výborně pomohlo kloktat ořešák americký, přidali jsme preparát na slezinu od Joalis – Veliendren a Schüsslerovy soli na posílení sliznic, konkrétně Kali Mur a selenium. Odstranili jsme detoxikací Bicom škodlivá rezidua z očkování a posílili imunitu v oblasti lymfatických uzlin na krku, kde bylo hlavní ložisko EBV infekce. Při rozhovoru s terapeutkou se také ukázal další oslabující faktor dívčiny imunity, stres z přijímaček na vysokou. Bicom pomohl odstranit strach a úzkost a Katka se mohla těšit na léto, které si užije ve zdraví. Po tomhle závěrečném ošetření již byla bez obtíží a volala lékaři, že na injekce Pendeponu již nepřijde. Podotýkám ale, že ne vždy stačí tělu tak málo, a pokud se v něm již vytvoří chronicita, přidávám do detoxikace kombinaci Joalis kapky, biominerály – Schüsslerovy soli, nápravu Bicomem, ale také více dávek do frekvenčních přístrojů. Často v podobných „chronických“ případech hraje roli přílišná konzumace mléčných výrobků, které se u takto oslabeného těla projevuje přemnožením streptokokových infekcí, je to totiž vhodný kultivant na bakterie a plísně. Ve střevním systému se pak pomnoží do té doby neškodné bakterie, odkud se manifestují do lokálních ložisek, právě tam, kde je imunita díky virové infekci nebo intoxikaci oslabená. Mějte tedy na paměti, že vyčištěním EB viru a dalších patogenů, které oslabují imunitní systém, výrazně přispějete ke zdraví celé rodiny.

 

Napište nám

Vyplňte prosím všechny povinné položky označené hvězdičkou. Ozveme se vám hned, jak to bude možné.

Vyplňte prosím svoje jméno a příjmení

Vyplňte prosím svůj e-mail, abychom vás mohli kontaktovat

Vyplňte prosím svůj e-mail, pokud chcete, abychom se s Vámi spojili telefonicky

Vyplňte prosím svůj zprávu pro nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, v souladu s legislativou České republiky.