Co je nejčastější příčinou pylových alergií a astmatu?

Titulní stránka / Blog / Co je nejčastější příčinou pylových alergií a astmatu?

Co je nejčastější příčinou pylových alergií a astmatu?

Alergie je jen zdravá reakce na cizorodé a toxické látky v organismu!!!

Každý z nás je originální kombinací genů, predispozic po předcích, ale naprostá většina alergiků má v sobě toxickou zátěž v podobě těžkých kovů jako je cadmium, paladium, rezidua z amalgamových výplní. Silné toxiny jsou také chemické látky, jako formaldehyd a výpary uvolňující se z plastů v domácnosti. Nejhorší na tom je, že tyto toxické látky se nalézají také u alergických miminek, které jsou navíc vystaveny i běžnému očkovacímu kalendáři, a to už je na to malé stvoření příliš.

Jak se tam ty látky dostaly?

V prenatálním vývoji stačily pobrat co se dostalo krví do jejich těla. Navíc nezdravé životní prostředí ve velkých městech se podepisuje na okruhu plic nejvíce. Celkově pozoruji u dětí velké rozdíly. Děti z vesnic jsou daleko zdravější a nemají v sobě takové množství toxických látek, jako ty z velkých měst.

Z patogenů jednoznačně vedou virové herpetické infekce, streptokokové a stafylokokové infekce, v poslední době také hodně mykoplasma pneumonie a EB virus, z parazitů různé druhy améb, schistosomy a také roupy dětské nebo škrkavky dětské. S těmi se také v průduškách a dutinách nosních zdržují různé druhy plísní podle toho, zda se doma nachází zvíře nebo ne.

Jako důležitou součást pomoci oslabenému imunitnímu systému považuji detoxikaci střeva a změnu stravy ve prospěch ovoce a zeleniny a to až 50% z denního příjmu. Naopak nedostatkem ovoce a zeleniny ve stravě vzniká chronický stav a imunitní nedostatečnost, anémie, neprospívání. Pak už je jen krůček k chronickým projevům a bludnému kruhu nemocí a léků.

Nová Regena 5/2018:

Kojenec s kortikoidy na astma!!!

Do poradny dorazila početná rodina se 3 dětmi a nejhůře na tom byl ten nejmenší, 7- měsíční Jonáš. Další dva kluci měli pylovou alergii, ekzém a častou nemocnost.

Jonáš se narodil se jako zdravé miminko, které rostlo jako z vody, maminka kojila ? od rána do večera až z toho byla úplně vyčerpaná.

Po prvním očkování hexavakcínou došlo k oslabení imunity a následně zápalu plic, které v nemocnici léčili antibiotiky. Následný chronický stav lékařka zhodnotila jako alergické astma a bez mrknutím oka nasadila malému kortikoidy. To se rodičům nelíbilo, dobře si pamatovali, jak dopadl jejich příbuzný po dlouhodobém užívání, kdy došlo k poškození ledvin. Co jeden lékař předepsal, druhý vyčetl. „Nedivte se, že máte poškozené ledviny, když tolik let berete kortikoidy“.

Když přišli k nám do poradny, Jonášek sípal jako lokomotiva. Ekzematická pokožka, z očiček mu slzelo a vytékal mu sekret. Nosní mandle zvětšené, obtížně se mu dýchalo. Jinak to bylo miminko k pohledání.

Při analýze této rodiny se infekce streptokokem potvrdily u všech členů, ale co bylo pro imunitu dýchacích orgánů nejdůležitější, děti měly parazita škrkavku dětskou, která trápila jak malého Jonáše zejména v průduškách, očích, a nosánku, tak i kluky v dutinách nosních a zhoršovala projevy pylové alergie.

Mezi dětmi se tento parazit hojně přenáší stejně jako roupy dětské a způsobuje celou řadu chronických projevů.

Ne vždy jsou paraziti v těle příčinou nějakých chronických poruch, ale je jisté, že přemíra těchto potvůrek nutí děti jíst nezdravé potraviny, především disacharidy tj. všechno z mouky a cukry jak mléčné tak řepné. Oni se těmito živinami namnoží a pak v těle způsobují celou řadu obtíží, zhoršují projevy alergií jak na kůži, tak v dutinách nosních i v případě infekce očí.

I maminka měla v těle tohoto parazita, tak se již nedá říct, kdo od koho a kdy to chytil. Takto to ovšem bývá v rodinách skoro vždy ?. Důležité je, že máme na parazity řešení. Stokrát hurá plazmovému generátoru.

Sice u takto malých kojenců do jednoho roku preventivní detoxikaci plazmovým generátorem nedoporučuji, a to z toho důvodu, že pokud jsou ještě ležící, nejsou schopni toxiny po zabití patogenů z těla dostat tak jednoduše jako u tvora stojícího a běhajícího?. Nicméně pokud by dítě muselo užívat kortikoidy nebo jiné chemické léky, je přece jenom lepší se rozhodnout pro frekvence.

Maminky upozorňujeme, že po eliminaci živých zátěží dochází k přechodnému hlenovitému kašli, smrkání, třeba i zhoršení kožních projevů. Ale to se může dít i u dospělých. Detoxikační orgány jako plíce, kůže, střevo, játra, ledviny makají na plný výkon. Proto je tak důležité vždy tělo podporovat vhodnými detoxikačními možnostmi.

Všem klientům radím přidávejte si do stravy přírodní vitamín C 1 až 3 g denně v postupných dávkách a minerály.

U kojících maminek je to s vitamínem C velmi důležité.

U starších dětí a dospělých můžete detoxikaci podpořit detoxikačními frekvencemi nastavenými na plazmovém generátoru na jednotlivé orgány. Například na posílení imunity 8 – 12 Hz s libovolným posunem.

Pravidelné koupání v MeineBase od P.Jentschury doporučuji všem, ale dětem, miminkům a zejména ekzématikům to doporučuji jako jednu z hlavních detoxikačních metod, jak tělu ulehčit. U dětí je jakýkoli čas, po který vydrží v této koupeli přínos, jejich kůže je jako houba, ale také je o to citlivější na infekce. Koupáním svých dětí v MeineBase zvyšujete jejich obranyschopnost a průběžně jim umožňujete se toxických látek zbavit, aby se neukládaly do podkoží. Díky tomu můžete jejich tělo posílit proti bradavicím, moluskám, různým druhům bakterií a plísní. Jejich drobné úrazy se rychle hojí bez jizev a kůže má silnou obranu.

U malých dětiček posilujeme tělo pomocí cílené harmonizace, a to i s maminkou, která kojí. Vyvedli jsme z těla vše, co bránilo bílým krvinkám včas reagovat na vetřelce v této oblasti a zejména různá rezidua chemických látek.

Dobrý konec, všechno dobré, po několika návštěvách je Jonášek bez chronických projevů astmatu a již běhá po zahradě jako jeho bráchové, které už pylová alergie ani ekzém netrápí.

Mirek 42 let – 10 let astmatik, alergik – kapacita plic výrazně snížena. Jeho cíl opět hrát fotbal, tak aby z toho měl radost a nemusel brát léky, které mu v jeho případě stejně moc nezabíraly.

Při analýze zjištěno překyselení organismu, řada nedostatků vitamínů vitamín D, C, E, také zinek, selen, jód, draslík. Z orgánových poruch kromě intoxikace plic vycházel špatně lymfatický systém, ale nejvíce byl porušen dvanácterník a jeho funkce přeměny enzymů ze slinivky. Díky tomu byl střevní systém poškozený a vstřebatelnost živin, především minerálů a vitamínu byla omezená. Naopak do krve se dostávala přemíra toxinů a kyselin, které tam neměli co dělat, následně krevní systém zahlcoval játra, lymfu, plíce a ledviny. Způsobovalo to řetězovou reakci v nejrůznějších částech těla. Vznikalo tak toxické zatížení nervových vláken, zhoršení lymfatického systému a špatnému prokrvení tkání a distribuci kyslíku. Další potíže jako bolesti některých kloubů a studené ruce a nohy, bledost v obličeji, ale také zvýšenou únavu, bolesti hlavy a potíže s kůží.

Podle analýzy vyšlo několik druhů parazitů a améb jak v plicích, průduškách, ale i v krvi a pochopitelně ve střevech. Z virů tělo oslaboval EB virus - cytomegalovirus, z bakterií stafylokokus. Ale jak se znovu potvrdilo, tyto patogeny oslabovaly tělo z nějaké důvodu. Hlavní příčina byla především intoxikace plic toxickými látkami, a to azbestem a arzénem. Bylo to neobvyklé, a tak jsem se ptala dál, co předcházelo vzniku astmatu? Mirek zavzpomínal na dobu, kdy byl sportovec plný síly a popisoval dva dny před první atakou astmatu vyklizení půdních prostor starého domu, kde vynášel azbestové desky a další harampádí. Vzpomněla jsem si, že arzén se používal dříve k likvidaci hlodavců a pravděpodobně se nadýchal prachu na půdě takovým způsobem, že to vyvolalo silnou imunitní reakci.

Jakmile jsme věděli, co je příčinou, byli jsme na správné cestě, teď už jen detoxikací nastolit vhodné podmínky pro obnovu poškozených sliznic.

Jako první jsme se pustili do změny jídelníčku, protože střevo nebylo schopno přeměňovat enzymy ze slinivky a tím se špatně rozkládaly disacharidy, tj. chleba, veškeré pečivo, všechny výrobky z mouky předně pšenice, mléčné výrobky, také řepný cukr a třtinový cukr.

Jelikož je detoxikace pro tělo náročný proces, je potřeba mu pomoci jednak stravou a také vitamínem C a doplněním minerálních látek, které tělu chybí.

Mirek z toho měl hlavu kolem, ale poctivě se pustil do změn. Ráno vypil 300ml zeleninové šťávy - mrkev, červená řepa, řapíkatý celer + přimíchal 2 lžičky přírodního vitamínu C. Ke snídani ovesnou nebo pohankovou kaši s namočenými semeny a ovocem. A po zbytek dne se snažil upřednostnit zeleninu a ovoce. Strava by měla ideálně obsahovat 50% zeleniny a ovoce z celkového příjmu za den. V létě více, v zimě i méně, podle počasí.

Nejprve bylo potřeba tělu pomoci s chronickým stavem. Buňky se potřebovaly dostat z bludného kruhu. Při chronických onemocněních dochází k cyklení potíží a jen jedna metoda člověka většinou nespasí. Pokud chceme dosáhnout trvalých změn, je potřeba na buněčné úrovni připomenout buňkám, jak mají vlastně správně fungovat!!!

Věřím, že je několik cest, jak cíleně pracovat na svém zdraví, ale upřímně se přiznám, že jsem člověk aktivní a chtěla jsem se dostat co nejrychleji do rovnováhy, a tak také pracuji se svými klienty.

Plazmový generátor RPZ 14 je vynikající domácí pomocník na detoxikační program. I Mirek si svou snůšku živých potvůrek vyčistil doma s celou rodinou. Dávky frekvencí na vytestované patogeny při analýze jsme připravily do přístroje a ve dnech mezi jednotlivými dávkami frekvencí na patogeny si pouštěl harmonizující frekvence, které byly sestaveny přímo na míru jeho obtížím.

Výsledek částečně pocítil už během prvních týdnů svých změn. Měla jsem obrovskou radost, když mi hlásil po několika měsících, že na testech kapacity plic dosáhl výrazného zlepšení a s radostí se připojil ke svému fotbalovému týmu v nové sezóně s mnohem lepší kondicí.

Kombinací více metod dosáhnete trvalého výsledku v co nejkratším čase. Na závěr chci podpořit ty, kteří se rozhodli, že už nechtějí být jen uživateli léků, které potlačují projevy, ale dostanou odvahu se poprat se svými obtížemi a vytrvat v detoxikaci, aby si mohli vychutnávat život a využít svůj potenciál naplno. Být šťastnější, krásnější a především fit!!!