Ženské trápení – neplodnost a potrácení

Titulní stránka / Blog / Jak z bludného kruhu zánětů dýchacích cest

Ženské trápení – neplodnost a potrácení

Každá matka chce slyšet: Srdeční akce přítomna!

Pomoc ženám otěhotnět pro mne byla opravdu výzva, možná i proto, že už jsem sama měla za sebou hned několik takových smutných okamžiků, kdy mi lékaři oznámili, že potrácím a u plodu není akce srdeční přítomna.

Vzpomínám na první ženy, které za mnou přišly s tím, že se jim nedaří otěhotnět... Nejvíc mi v mysli utkvěly ty případy, kdy jsem našla příčinu neplodnosti v patogenech, které osadily sliznici ženských orgánů a bylo je potřeba vyčistit plazmovým generátorem. Ženám jsem také doporučovala odblokovat kostrč, cvičit Mojžíšovu metodu a pravidelně se koupat v Maine base, zásadité soli. Důležitou součástí detoxikační terapie bylo také omezení konzumace pečiva ve prospěch ovoce a zeleniny. V 7 případech se žena vyčistila a po roce oznámila, že je těhotná.

Už nejsem bezmocná
Pak ale ke mně začaly chodit i ženy s jasně diagnostikovanou příčinou neplodnosti. A já jsem v takových případech mohla jen říct: pročistíme tělo, srovnáme páteř a uvidíme, jak to půjde. Chtěla jsem ale více, přála jsem si mít možnost odstranit příčinu, ať už to byla hormonální porucha, polycystická ovária, nebo potrácení z autoimunitních příčin. Od roku 2014 tuhle možnost v Biorezoně máme. Díky propracovanému Bicom vzdělávání můžeme průběžně studovat a svou práci za pomoci tohoto přístroje pomáhat při detoxikaci komplexně řešit nejrůznější obtíže daleko rychleji a účinněji. S Bicomem tedy přišla velká příležitost pomoci i maminkám snažilkám splnit jim sen co nejdřív si prožít ten úžasný pocit, když drží po porodu miminko v náručí.

Co hrálo roli
Vrátila bych se ještě ke svým vlastním smutným zkušenostem s mnohačetnými potraty pro ilustraci, co všechno za nimi může být... Zajímavé bylo, že až do třetího z nich mne lékaři ujišťovali, že opakovaně potrácet je normální a že fakt, že jsem přišla o dítě, nemá žádnou příčinu. Po čtvrtém potratu mi lékař oznámil, že plod by nepřežil, protože měl mutaci vadný chromozom a dál už se víc nevyšetřovalo. Ve chvíli, kdy potrat proběhl popáté, jsem začala panikařit. Po dítěti jsem opravdu toužila, takže jsem se snažila co nejrychleji se vyléčit a vyhledala ty nejlepší odborníky v Praze. Ti zjistili, že jde o autoimunitní proces, kdy se tělo přestane o plod starat a vytvoří si proti němu protilátky, jako by šlo o cizorodou látku. Vyšetření ukázala i na trombofilní mutaci MTHFR. Tu má ale 40 % Evropanů, nicméně se jednalo o další komplikaci, která mohla být příčinou potrácení.
Další nepříjemností, která měla vliv na fakt, že se plod v mém těle nebyl schopen udržet, byla mnohočetná zlomenina pánevních kostí a zlomenina sakrálního skloubení po pádu z osmimetrové výšky v roce 2003. Moje kostrč byla zrotovaná dovnitř a jedna noha o 2 cm delší než druhá. Trpěla jsem také na záněty močového měchýře a chronické výtoky, dělaly se mi ovariální cysty až pět centimetrů velké, které mně pravidelně bolely tak, že jsem párkrát bolest nevydržela a musela skončila v nemocnici. Špatná cytologie a myom jen dokreslovala celé tohle dílo zkázy.

Sama proti sobě
Ano, kdo si říkáte, že moje vnitřní žena byla chudák hodně potlačená, máte pravdu. Já byla ale tak hluboce zaměřená a cíl, že jsem kromě sérií vyšetření neváhala podstoupit ani roční léčbu kortikoidy a dalšími léky, která s sebou nesla celou řadů komplikací v podobě obrovské únavy, depresí, úzkostí a těhotenské cukrovky nejen před otěhotněním, ale samozřejmě i v těhotenství.
Dnes vím, že se to mohlo obejít i bez kortikoidů, kdybych věděla o možnostech detoxikace pomocí přístroje Bicom. Proto také píšu tenhle článek, chci pomoct nejen ženám, ale i jejich partnerům, kteří neví jak s detoxikací před otěhotněním začít, nebo těm smutným, které už neví co podniknout, aby se mohli těšit na vlastního potomka.
Ale vše popořádku... po roční léčbě a odstranění myomu z dělohy jsem se dopátrala metody Ludmily Mojžíšové a začala cvičit. V kombinaci s plodnými dny se mi po třech měsících každodenního cvičení podařilo otěhotnět. V sedmém týdnu těhotenství ale přišlo opět krvácení a za dramatických okolností (cestou do nemocnice jsem ležela v autě) jsme s mužem dojeli do porodnice v Podolí, kde jsem byla na opakované potrácení léčená. Tehdy v noci mně přijímala mladá lékařka. Když viděla, kolik krve ze mě šlo, prohlásila: to bude marné – je tu velká krevní ztráta a i kdyby, máte v těle podle karty nový myom, budeme to muset vyčistit. Když viděl manžel můj naprosto zoufalý výraz, zasáhl s otázkou, „co můžeme udělat? Nedá se dítě nějak zachránit?“ Jeho mužská energie mi dodala odvahy a rezolutně jsem prohlásila: „já nechci, prosím nechte mě tu den ležet a uvidíme“.

Srdeční akce: přítomna!
„Tak já udělám ultrazvuk, ať vidíme, co se tam děje,“ řekla lékařka. Jenže když jsem přesedávala z vozíku na vyšetřující lůžko, žuchl velký kus čehosi dolů na zem a já se rozplakala, myslela jsem na nejhorší. Lékařka mně chladně ujistila, že to je jen sražená krev. Během následujících vteřin by se mně krve nedořezal. „Akce srdeční přítomna!“ Ty tři slova pro mě a mého muže vydaly za největší poklady světa. Já si obrovsky oddychla, ale lékařka opět jen suše prohlásila „ještě se neradujte – vaše krevní ztráta je tak velká, že to budeme muset dát ven, uvidíme, jaké budou výsledky. „Sestři, odeberte krev“. Obrátila se zpět na mně a dodala „pochybuji, že to do rána vydrží“.
Byly dvě hodiny po půlnoci, já zůstala sama v nemocničním pokoji napojená na kapačku a snažila se meditovat a samoléčit, jak jen jsem tehdy uměla. Někdy během noci přišla sestra a pošeptala mi: „krev vypadá dobře, můžete klidně spát“. Ulevilo se mi a usnula jsem s tak silnou vírou v život, který jsem nosila v sobě, že jsem ráno při kontrole opět slyšela tu strohou, ale všeříkající větu „akce srdeční přítomna“. Byla jsem ráda a podepsala reverz s tím, že se o mě bude manžel starat sám doma. Byl úžasný, nosil mi do postele jídlo a hýčkal mně jako nikdy nikdo předtím. Když dnes vzpomíná na ty dny, říká našemu desetiletému synovi: „tehdy si visel za okap a chtěl jsi tak moc žít, že jsi tady a děláš nám radost“.


Všechno má svou příčinu
Hledá-li se příčina neplodnosti, zjistíme propojenost a složitost hormonálního a imunitního systému, a snadno se může stát, že se příčina nenajde a žena je označena, tak jako kdysi já, za „idiopaticky potrácející“ nebo „neplodnou bez příčiny“. Při analýze Oberon u většiny žen zjišťuji hormonální nevyrovnanost. Nedostatečně nebo chybně fungující hypofýzu, která mimo jiné řídí pomocí hormonu jak štítnou žlázu a nadledvinky, které následně regulují vaječníky a určují nejen plodnost, ale i kvalitu vnitřního prostředí v děloze, což vede nejenom k obtížím s otěhotněním, ale také celé kaskádě chronických obtíží končících až odstraněním ženských orgánů v neproduktivním věku ženy. Nutno dodat, že zčásti za tenhle stav může dědičnost, ale zcela určitě se tomuto dá předejít.

Nejčastější obtíže jsou:
1. chronické výtoky
2. poruchy menstruačního cyklu
3. ovariální cysty
4. špatná cytologie
5. endometrióza
6. silná, chybějící nebo bolestivá menstruace
7. myomy

Samostatná kapitola jsou poruchy funkce vaječníků
Porucha vylučování vajíček z vaječníků – polycystická ovária – je systémová porucha nejenom plodnosti, ale jde o poruchou hypofýzy, kůry nadledvin, štítné žlázy, slinivky i jater. Ve vaječnících se hromadí nedozrálé folikuly – vajíčka, které nebyly včas vyloučeny. U zdravého vaječníku je přítomno 6 až 12 folikul různých velikostí, u polycystického vaječníku je více než 12 velmi malých folikul. Proč jsou tak maličké? Protože v daném měsíci nedošlo k ovulaci. Podle německých lékařů až 25 % žen při vyšetření vykazuje abnormality vaječníků, a tak se tato složitá porucha nedá spolehlivě určit ultrazvukem. Při dalším vyšetření totiž může být vaječník v pořádku, takže nejde spolehlivě vyloučit toto onemocnění u „snažilek“.

Syndrom polycystických ovárií může nastat, když máte některé z uvedených obtíží:
• Neplodnost
• Bolest v oblasti vaječníků/kyčle
• Nepravidelná nebo vynechaná menzes
• Silnější ochlupení v obličeji a na těle
• Akné, kožní výrůstky, silnější pigmentace kůže
• Nárůst tělesné hmotnosti a obezita
• Snížené libido
• Únava, změna nálad, deprese
• Nedostatečná funkce štítné žlázy
• Hypoglykemické stavy

Český životní styl
Zbystřit by měly ženy, které dlouhodobě užívaly antikoncepční pilulky. Po vysazení antikoncepce vynechává menstruace a po vyšetření ultrazvuk ukazuje na vaječníky s polycystickým vzhledem. Další klíčovou úlohu mezi poruchami je inzulinová rezistence která postihuje 1 z 4 dospělých, což to mohu potvrdit i díky svým měřením na Oberonu. Český národ byl vychováván na pšenici, a tak jako tak spějeme k tomu, že budeme s poruchami trávicího traktu a slinivky i nadále na špici světových tabulek.
Inzulinová rezistence u žen vede k značnému zvýšení tělesné hmotnosti, zvýšení hodnot inzulínu a leptinu zase brání ovulaci a stimuluje vaječníky, aby produkovaly více mužských hormonů, což má neblahý vliv i na vnější vzhled žen. Mají pak ochlupení v obličeji a naopak jim vypadávají vlasy a pochopitelně se také stávají „dočasně neplodnými“. Na to, aby se celý proces dal zvrátit, je potřeba zásadně změnit jídelníček za podpory detoxikačního poradce. Já ještě doporučuji navštěvovat i specialistu Bicom, aby mohlo dojít ke srovnání hormonální hladiny a k nápravě inzulinové rezistence.

Řekni, co jíš?
Co se mimo jiné stane, když v těle dochází k poruše v trávicím traktu? Rezidua nestrávených bílkovin lepek, lektin se dostanou do krevního oběhu a tam za nimi putují také bakterie, améby a plísně, které se tímto odpadem živí. Snadno pak nastane přetížení lymfatických cest, které mají za úkol čistit každý orgán a tkáň. V lymfatických uzlinkách se shromažďují bílé krvinky, které vyráží do boje proti infekcím nebo toxinům, ale když je tělo plné pšeničných bílkovin a jejich výskyt je v Oberonu na šedesáti a více místech, tělo prostě nemá šanci na správné imunitní reakce.
Naše ženská těla se ke své vagíně chovají jako další možnosti očistit organismus od toxických látek, a proto při analýze Oberonem nalézám běžně rezidua amalgámových výplní, superfosfáty, u kouřících žen větší množství kadmia a jiných těžkých kovů. V takovém prostředí je na degenerativní procesy zaděláno, i když naše maminky s otěhotněním potíže neměly. Mezi mikrobiologií pak nalézám herpetické viry, bakteriální infekce ureaplasmou, chlamydiemi, ale také jsem už zjistila jako příčinu toxoplazmu či schistosomu či jiné parazitární infekce.
Za významné zhoršení plodnosti nejenom u žen, ale i mužů je i přítomnost těžkých kovů a chemických látek z plastů. Už před mnoha lety američtí vědci jasně prokázali, že karcinomní látky poškozují naše DNA a plodnost. Budeme-li pokračovat tak jako doposud se znečišťováním přírody a sebe, bude v následujících desetiletích detoxikace organismu před početím nezbytnou záležitostí, protože to prostě už jinak nepůjde. Rodiny, které to pochopí už teď a změní přístup ke svému životu, můžou očekávat, že jejich rod bude plodný i za sto let. Co dodat? Že detoxikace od toxických látek a náprava rozhozeného hormonálního systému Bicom terapií je nejlepší řešení tohoto velmi komplikovaného problému.

Moderní doba toxická
V našem životním prostředí je vlivem moderní doby, která nám dává řadu výhod, také mnoho toxických látek, které se do nás dostanou hlavně stravou a způsobem její přípravy. Pokud jsme léta pracovali na plný výkon a svému tělu poskytli jen omezenou konzervovanou stravu ohřátou v mikrovlnce a kafe, nemůžeme očekávat, že bude připravené a vyživené natolik, aby naše tělo zvládlo tak složité hormonální pochody, které nastávají v těhotenství. K tomu také přibývá žen, jež se rozhodnou mít dítě relativně pozdě. Zjištění, že jejich schopnost otěhotnět se dramaticky snižuje, v nich vyvolává jen další, tentokrát psychické obtíže v podobě sebeobviňování a depresí.

Maminky, ukliďte si
Je to jako s bytem. Než se nastěhujete, také si ho nejdřív chcete vymalovat a uklidit. Maminky udělejte i svému budoucímu miláčkovi krásný čistý pokojíček na následujících devět měsíců. Udělejte mu ideální podmínky v podobě zdravé imunity a přirozených pochodů ve vašem těle. Za příjemné hnízdečko se vám děťátko odvděčí úsměvem a zdravím.

Výkřik: Jak zabezpečit pohodové těhotenství a harmonický porod? Detoxikujte sebe i partnera, než se začnete snažit.Příběh z mé praxe:
Jak počít přirozenou cestou?
V roce 2016 na doporučení přijeli manželé z Mladé Boleslavi a měli jasný cíl, vyčistit se a počít přirozenou cestou.


Katce bylo 39 let – cítila jsem z ní smutek a nenaplněný život. Z počátku se trochu cítila nesvá. V průběhu návštěvy jakoby z ní všechno spadlo. Popisovala mi do detailů, kolik let se snaží o miminko, co všechno už z manželem podstoupili. Výčet jejích obtíží byl dlouhý, ale ne nijak neobvyklý.

 • Deset let snahy otěhotnět
 • Dva samovolné potraty před IVF léčbou,
 • 4 neúspěšné cykly IVF
 • Ovariální cysty
 • Menstruační bolesti a opakované krvácení mimo cyklus
 • Nadýmání – zácpa
 • Snížená funkce štítné žlázy – Letrox
 • Vaginální výtoky
 • Zánět močového měchýře
 • Studené ruce, nohy
 • Pocení chodidel
 • Únava, nespavost
 • Otékání nohou – při velké zátěži
 • Alergie na pyl, trávu, obilí, pelyněk, roztoče, srst psí i kočičí
 • Akné, opary
 • Žilní metličky
 • Lámavé nehty
 • Svědění kůže
 • Zubní kaz, kazivost zubů
 • Pálení, štípání, podráždění očí

Popisovala mi marné snahy o IVF oplodnění, kdy po 4 cyklech vyčerpaly všechny státem placené možnosti. Rozhodla se detoxikovat od všeho, co může být příčinou, že se jí nedaří otěhotnět. Tak nějak to vypadalo, že manželé toto sobě mají daleko. Přišlo mi, že jsou oba unaveni a smutní, jako by si nedokázali život užívat. Až moc se upnuli jen na ten jeden cíl a dost je zdrtilo poslední neúspěšné oplodnění.
Oba byli zvyklí hodně pracovat a na výživu se moc nezaměřovali. Jedli zhruba takto:

 • 8.00, Snídaně: sladké pečivo, čaj
 • 9.00, svačina: pečivo, Lučina, sýr, salám, salát
 • 12.00, oběd: různé
 • 16.00, svačina: salát nebo pečivo se sýrem/uzeninou
 • 19.00, večeře: pečivo, sýr/uzenina, zelenina

Muž byl příjemný a citlivý člověk, ale tak trochu byl vychovávám ve stylu, že starost o domácnost a miminko je přece na ženě. Od začátku bylo jasné, že budeme muset detoxikovat oba a pracovat i sebeláskou.
Jeho největší obtíže byly:

 • Častá bolest hlavy
 • Nespavost
 • Zánět mandlí, bolest v krku
 • Vypadávání vlasů
 • Chrápání při únavě
 • Říhání
 • Kožní plísně
 • Zánět dásní, afty

Při vyšetření Kateřiny to v Oberonu to nebyl pěkný pohled, tělo bylo hodně překyselené a na mnoha místech si tělo udělalo toxické popelnice, kde si ukládalo vše, co nebylo schopno vyloučit. Zjistila jsem:
Prodělanou pankreatitidu a enzymatickou nedostatečnost slinivky. Špatně metabolizoval potraviny s lepkem a mléčnou bílkovinu, takže vznikalo toxické zatížení nervových vláken, zhoršení jater, sleziny, celého střevního systému a lymfatického systému. Docházelo ke špatnému prokrvení a distribuci kyslíku ve tkáních, otokům lymfatického systému.

 • Nedostatečný rozklad bílkovin kravského mléka.
 • Intoxikaci v hypofýze – oslabení v řízení endokrinních orgánů,
 • Celý endokrinní systém byl oslabený (příštítná tělíska, štítná žláza, endokrinní část pankreatu, epifýza, nadledvinky, hypofýza)
 • Vlivem herpetických infekcí byly oslabeny buňky v nervovém systému, ledvinách, buňky pokožky, kardiomyocyt, plicní buňky, štítné žláze, slezině.
 • Radionuklidy poškozovaly kostní struktury, lymfatický systém, nervovou tkáň, slinivku břišní, játra, štítnou žlázu, plicní tkáň, brzlík a bílé krvinky. Díky této toxické zátěži docházelo k přemnožení parazitární infekce a oslabení imunity.
 • Ženské orgány byly nedostatečně prokrvené a vyživené, v děloze se nacházela parazitární infekce, která může způsobovat výtoky, potíže s menstruací, potrácení, neplodnost.
 • V kostním systému byly patrné predispozice k autoimunitnímu revmatoidnímu onemocnění.
 • Zánět ve střevním traktu, spodní části tenkého střeva a tlustého střeva. Byla zde parazitární zátěž a infekce s plísněmi.
 • Zhoršování vstřebávání živin a detoxikační schopnost střeva.
 • Lymfatický systém se slezinou byl dlouhodobě oslaben, přítomná byla intoxikace radionuklidy, virová infekce a další parazitární zátěže.
 • Nejvíce mne překvapilo u mladé ženy množství radiace, to nebývá obvyklé v takovém množství. Dlouho jsme probírali, co je třeba změnit v každodenní stravě jak významně může pomoct detoxikační koupel Maine base.
 • Pravidelnými návštěvami po třech týdnech jsme Bicom terapií systematicky pracovali na hormonální rovnováze, odblokování po prodělaných operacích, detoxikovali jsme tělo od herpetických virů, plísní a při druhé terapii jsme také s velkým úspěchem udělali terapii s fotkou. Po té se nám Kateřina doslova rozsvítila. Na třetí návštěvu už přišla již daleko šťastnější a spokojenější žena, která má radost jak se jí podařilo zhubnout, cítila se mnohem lépe, a s radostí oznamovala, jak si sama peče domácí chleba i a ráno z mužem připravuje zeleninovou šťávu, vyprávěla, jak vyhodila mikrovlnku z kuchyně a začala vařit. Pravidelně doma cvičila sestavu cviků Mojžíšovy metody. Při kontrole v
 • Oberonu vypadala mnohem lépe, a tak jsme se mohli pustit do detoxikace od radionuklidů, kortikoidů, anestézie, a všech chemických látek a dalších těžkých kovů. Katka se pravidelně detoxikovala koupelí Meine base dvakrát týdně po dobu deseti týdnů.
 • Po šesté návštěvě na Bicomu obou partnerů a jednom měsíci detoxikace pomocí plazmového generátoru byl její stav v Oberonu natolik uspokojivý, že jsme mohli udělat přípravu na otěhotnění s tím, že pokud by se nedařilo, tak přijde po příští menzes ještě jednou na Bicom. Katka už nepřišla, zato dorazil mail, že je těhotná. Za dalších osm měsíců přišla krásná fotka šťastné Katky s děťátkem v náručí.
 • Na závěr přeji všem ženám a mužům, které touží po dítěti „vytrvejte a představujete si sebe ve snech jako rodiče, jež jsou šťastní a pozorují své zdravé děťátko“. Vytrvejte ve změnách a detoxikujte se. I zázraky se dějí.

Používáme cookies na naší webové stránce, abychom přizpůsobili naše webové stránky vaším zájmům a preferencím.