Biominerály

Biominerály - tkáňové soli

Biochemické soli definoval Dr. Wilhelm H. Schüssler, kterého považujeme za průkopníka biochemie. Rovnováha solí je nevyhnutelná pro udržení zdraví. Získáváme je přirozeně z potravy, ale současné zemědělství nám poskytuje potraviny často ochuzené o tyto minerální látky. V důsledku toho a i v důsledku zvýšené fyzické nebo duševní zátěže, kterou je dnešní doba charakteristická, dochází k narušení rovnováhy minerálních živin, což se projeví zdravotními problémy. V řadě zemí je využíván lékaři všech oborů jako součást komplexní péče i pacienty k samoléčbě. Biochemické soli jsou užitečné v zátěžových životních obdobích jako prevence i jako doplněk ostatních lékařských zákroků a terapií.

Co jsou to tkáňové soli?
  • Jedná se o soubor dvanácti základních minerálních solí, definovaných v 19. století Dr. Schüsslerem. Jsou nezbytné pro život a nacházejí se v tkáních a buňkách lidského organismu. Jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku a nalezneme je v tkáních a krvi lidského těla. 
  • Doplňkové soli představují minerální látky kvantitativně méně zastoupené, z nichž některé jsou přítomné jen ve stopovém množství.
  • Tkáňové soli bychom neměli zaměňovat s homeopatií, neboť je nevybíráme na základě homeopatického zákona podobnosti, ale dle deficitnosti. Dodáme tělu to, co mu podle některých příznaků chybí. Důležité je i podané množství .
  • Tkáňové soli nelze považovat za medikaci. Pomáhají při přirozené samoléčebné, čistící a regenerační schopnosti těla a poskytují buňkám dobře vstřebatelné živiny pro obnovení rovnováhy těla.
  • Podobně jako homeopatika se tkáňové soli rozpouštějí přímo v dutině ústní. Při dlouhodobém užívání je denní dávka 2x 1 tbl. (0,5 g). Je možné užívat i několik solí současně.

 

Detoxikační doplňky kupujeme na Biorezona-eshop.cz.

Vyberte si

Napište nám

Vyplňte prosím všechny povinné položky označené hvězdičkou. Ozveme se vám hned, jak to bude možné.
captcha
Nahrát znovu

Používáme cookies na naší webové stránce, abychom přizpůsobili naše webové stránky vaším zájmům a preferencím.